עורך דין לענייני משפחה

בכל הנוגע לדיני משפחה, עורך דין מתאים יכול לעשות את כל ההבדל בין מלחמות בבית המשפט לבין גישור מוצלח הפותר את הסכסוך או המחלוקת. בתוך כך, עורך דין לענייני משפחה יכול לספק שירותים משפטיים בכמה מישורים שונים של דיני המשפחה. 

עורך דין משפחה מחזיק בחשיבות עליונה בכל מה שקשור לניווט הסוגיות המשפטיות המורכבות בדיני המשפחה. במקום לריב ולהילחם בבית המשפט, אנשים רבים בוחרים בעורכי דין אלו על מנת לנסות לגשר על סכסוך או מחלוקת משפטית\חוקית. בהקשר זה, חשוב לציין כי עורכי דין אלו הם יותר מאשר ליטיגטורים בלבד, כלומר הם מייצגים בבתי המשפט, אבל לא רק. בין הדינים השונים, עו"ד לענייני משפה יכול לספק שירות במקרים הבאים:

  • מורכבויות נישואין וגירושין 
  • תהליכי אימוץ 
  • קביעת, ערעור על משמורת ומזונות ילדים 
  • ניסוח הסכמי ממון 
  • ניסוח הסכמי ידועים בציבור ועוד

כיצד נמדדת הצלחתו של עו"ד לענייני משפחה

לא מעט עורכי דין יגידו שהצלחת התהליך, משמע הימנעות מהגעה לבית המשפט. ידוע כי בתי המשפט בישראל תמיד עמוסים, מה שמוביל לדחיית תהליכים, עיכובים ובירוקרטיות מאוד מורכבות. כאשר עורך הדין עושה עבודה טובה, הוא מצליח להימנע מלהגיע לבית המשפט, מה שניתן לעשות בעזרת גישור. 

גישור הוא למעשה תהליך של פתרון סכסוכים ומחלוקות, מה שניתן לעיתים לבצע בפגישה בודדת ובפעמים אחרות התהליך יצריך כמה וכמה פגישות. המטרה היא להגיע לפתרון אשר מקובל על כל הצדדים המעורבים במחלוקת. בהיבט הזה, עורך דין לענייני משפחה יכול לחסוך המון זמן יקר, מאמצים ואנרגיה שמתבזבזת בבתי המשפט ובמהלך הבירוקרטיות הנלוות לכך. 

כיצד עורך דין משפחה יכול לסייע במחלוקות משפחתיות?

אם עוברים גירושין או מתמודדים עם כל סוג אחר של סכסוך משפחתי, התחושה יכולה להיות ממש כמו סיר לחץ לפעמים. בתוך כך, עורך דין לענייני משפחה יכול לעזור להפוך את התהליך לפחות מורכב, לפחות עד כמה שניתן, מה שבתורו מספק שקט נפשי מסוים.

לא פחות חשוב, עורך דין לדיני משפחה בקיא לעומקן של כלל הבירוקרטיות הנלוות למחלוקות משפטיות שונות. בהקשר הזה, עורכי דין משפחה מסוגלים להוביל לקיצור התהליכים ע"י ביצוע הפעולות הבירוקרטיות הנכונות. 

סוגי שירותים של עורך דין לענייני משפחה 

בסופו של דבר, עורך דין מומלץ לענייני משפחה לא רק יספק ייעוץ משפטי נדרש, אלא גם ייעוץ למען הזכויות והאינטרסים של לקוחותיו. בין סוגי השירותים שמספק עו"ד דיני משפחה, ניתן למצוא את הבאים

סוג שירות עו"ד משפחה מחיר שירות עו"ד
תביעת שלום בית בבית הדין הרבני 1,093 ₪ 
גט בהסכמה 1,093 ₪ 
תביעת גט ללא הסכמה 2,694 ₪ 
עריכת הסכם גירושין עד 80,654 ₪ 2% ולא פחות מ-2,105 ₪ 
בקשה לאימוץ או מינוי אפוטרופוס 3,634 ₪ 
עריכת צוואה  1,835 ₪ 
תביעת מזונות תלוי בסכום התביעה (2% ו-10% ומעלה).

 

יש לציין, עמלותיהם של עורכי דין עתידות להשתנות בהתאם לסוג השירות, הניסיון והכלים שברשותו של עורך הדין. כדי לבחור בעורך הדין הנכון, יש לערוך את מחקר השוק הנדרש ולחפש אנשי מקצוע מומלצים. 

לסיכום, במידה ואתם מחפשים עורך דין לענייני משפחה, תוכלו לפנות אלינו בכל עת. משרדנו כלים שלובים בראשות עו"ד סיגל עזריה תמיר ועו"ד איריס אלקוצר  מעניק ליווי משפטי וסיוע בכל הנוגע להליכי גישור – גירושין. נשמח לסייע לכם להגיע יחד להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט. לתיאום שיחת ייעוץ / פגישת היכרות התקשרו אלינו לטלפון 053-3431831