גישור משפחתי

גישור משפחתי הוא שם כולל להליכי גישור בתחום המשפחה. גישור במשפחה יכול להיות בין הורים לילדים בכל הגילאים, בין אחים ועוד. הוא יכול לתת מענה לסכסוכים במשפחה המורחבת או המצומצמת. יחד עם זאת, הגישור המשפחתי הנפוץ ביותר הוא הליך גישור הנוגע לגירושין. אם אתם תוהים מהו גישור משפחתי ומהו ההבדל בינו לבין גישור גירושין, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מה ההבדל בין גישור משפחתי לגישור גירושין?

גישור משפחתי עוסק בטווח רחב מאוד של קונפליקטים ובדרך כלל במספר בני משפחה ולא רק שניים. כך לדוגמא: סכסוך בין הורה לילד אשר משפיע באופן כללי על יתר בני המשפחה ולא רק על שניים. לעומת זאת, הליך גישור גירושין הוא עם בני הזוג בלבד ולא מצורפים לה להליך המדובר אנשים נוספים. נכון שיש השפעה חיצונית של בני משפחה וחברים, אך לא פעם ניתן למקד את בני הזוג להליך עצמו ולמטרה משותפת. הבדל נוסף הוא החוק והפסיקה. בעוד שאת הליך הגישור לגירושין מהווים חוקים שנותנים מתווה ודרך לרבות חוק האפוטרופסות, חוק יחסי ממון ועוד. את היחסים במשפחה ואת הכעסים והמשקעים בין הצדדים, לא מלווים חוקים כלשהם.

הבדל נוסף הוא תוצר הסופי, כאשר בגישור לגירושין התוצר הסופי הוא הסכם גירושין בין בני הזוג אשר מסדיר את היחסים בין ההורים בהווה ובעתיד הן ביחס לילדים והן ביחסי הממון והרכוש ביניהם. כמובן שמגשר טוב יבנה בין בני הזוג את היחסים העתידיים שלהם כהורים משותפים ואף יסייע להם לייצר הורות טובה ומכבדת, אך הרעיון המרכזי הוא שבכל מקרה  מעלים הסכמות על הכתב והן הבסיס של הכל. בגישור המשפחתי לעומת זאת אין תוצר סופי מוחשי כגון: הסכם מסודר והרעיון הוא לתקן ולסדר את היחסים במשפחה הן מבחינה רגשית והן מבחינת הרצונות והצרכים בכדי להוריד את משקעי העבר ולבנות עתיד טוב יותר למשפחה.

מתי כדאי לפנות להליך גישור משפחתי?

גישור משפחה הוא הליך שכדאי לפנות אליו בכל מקרה שבו יש בעיות במשפחה המורחבת או המצומצמת. כמו כן, בכל מקרה שבו יש ילד מיוחד במשפחה כגון: ילד עם בעיות התנהגות או קשיים רגשיים או ילד עם צרכים מיוחדים אשר משפיעה על המשפחה כולה. בין אם מדובר על בעיה של אחד הפרטים במשפחה אשר משפיעה על המשפחה כולה ובין אם מדובר על בעיה משפחתית כללית לרבות: סכסוכים בתוך המשפחה, משפחות משולבות ועוד, הרי שחשוב מאוד לבחור הליך גישור משפחתי מקצועי על ידי מיטב המגשרים וזאת בכדי שהתוצאות יהיו טובות.

כיצד תבחרו גישור משפחה?

כיום ניתן למצוא לא מעט מגשרים מקצועיים אשר מציעים את שירותיהם ועל כן, חשוב ביותר לבחור את המגשר המקצועי ביותר. בדקו האם מדובר על מגשר מוכר ומומלץ, האם יש לו ותק בתחום הגישור המשפחתי והאם אתם מרגישים שיש אינטרקציה טובה ואתם יכולים לסמוך עליו ולהיפתח בפניו. 

אם אתם מחפשים מגשר מקצועי ומומחה בתחום גישור משפחתי, צרו קשר עם כלבים שלובים, מרכז גישור למשפחה.

 

גירושים עם ילדים